Олег Дерев’янко, співзасновник та голова ради директорів ISSP, взяв участь в конференції Cybersecurity Luxembourg, що була організована в рамках Європейського місяця кібербезпеки (European Cyber Security Month).
Однією з головних цілей заходу було поділитися останніми тенденціями та найкращими практиками, щоб протистояти основним викликам у сфері кібербезпеки. У заході взяли участь представники державного та приватного сектору з Люксембургу, Європи та інших країн. Топ-менеджери, дослідники, науковці, підприємці та фахівці з кібербезпеки з різних секторів і галузей приєдналися до конференції, щоб представити свої яскраві ідеї та інноваційні кібер рішення.
Під час свого виступу Олег Дерев’янко коротко охарактеризував виклики, які постали перед Україною з 2014 року, початку гібридної війни, невід’ємною частиною якої є кібернапади. З початком повномасштабного вторгнення в лютому цього року, рівень викликів суттєво зріс, адже все більше українських малих і середніх підприємств, потужних підприємств і операторів критичної інфраструктури ставали жертвами хакерів, які спонсоруються росією. За даними CyberPeace Institute, з січня по вересень 2022 року в Україні було зафіксовано 166 кібератак, в той час як на росію припадала 141 атака, а на всі інші країни – 197.
Як організації можуть зменшити безпрецедентні кіберризики? Ось декілька основних рекомендацій від експертів ISSP
• Перевірте готовність організації моніторити та реагувати на інциденти у сфері кібербезпеки, максимально залучаючи до цього процесу ключових топ-менеджерів; проводьте настільні навчання (table-top exercises, TTXs)
• Операціоналізуйте управління загрозами, розробіть детальні плани реагування та аварійного відновлення
• Розширюйте операційні кібер спроможності за допомогою керованого виявлення загроз і реагування на них від зовнішнього постачальника
• Розвивайте кіберобізнаність і кіберкультуру в організації, проводячи постійне навчання персоналу
Cybersecurity Luxembourg стала чудовим майданчиком для налагодження нових зв’язків і зміцнення існуючої синергії.
Кібербезпека – це відповідальність кожного, саме тому зараз, як ніколи раніше, урядові установи, університети, НУО, аналітичні центри та бізнес повинні співпрацювати, щоб посилити загальну кібер стійкість на національному, європейському та міжнародному рівнях.
Comments